• Jesenné prázdniny

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Orlov oznamuje prerušenie prevádzky ZŠ, MŠ, ŠKD a ŠJ v dňoch 30.10.- 31.10. 2023 z dôvodu jesenných prázdnin.

Vyučovanie a prevádzka sa obnoví 2.11.2023 (štvrtok).

• Deň zdravej výživy

• 20. októbra sme si v našej škole pripomenuli Deň zdravej výživy.

Výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje naše zdravie. Lekári i odborníci zdôrazňujú, že zdravá strava je v dnešnej dobe dôležitá pre telesný aj duševný vývin detí. Povzbudzuje nervový systém, minerálmi a vitamínmi posilňuje organizmus.

Našou hosťkou bola p. hygienička Mgr. Jana Pavlišinová, ktorá vysvetlila žiakom význam zdravej výživy, pitného režimu, pohybu a spánku pre ich organizmus.

Celý deň bolo všade cítiť vôňu ovocia. Na hodinách sme sa venovali dôležitosti ovocia a zeleniny v stravovaní. Pre žiakov boli pripravené zdravé nátierky, pečivo, ovocné šťavy a rôzne druhy ovocia, ktoré mohli ochutnať.

Poďakovanie patrí p. hygieničke, p. kuchárkam, firme GAS Familia, s.r.o. a jej pracovníčkam, ktoré priniesli čerstvé ovocie, ovocné šťavy, vysvetlili postup ich spracovania a viedli besedu o ovocí plnom vitamínov. Informácie boli pre žiakov užitočné a poučné.

Bol to veľmi vydarený deň.

kolektív učiteliek

• Návšteva knižnice a výstava Titanicu

• Dňa 17. 10. 2023 sme sa zúčastnili výstavy Titanicu, ktorou nás previedol p. Dominik Vrabeľ. Prehliadka sa nám veľmi páčila, žiaci mali možnosť vyskúšať si záchrannú vestu, ktorá bola použitá aj na Titanicu. Naša cesta ďalej smerovala do ľubovnianskej knižnice, ktorú navštevujú žiaci 1. stupňa pravidelne. Tam si pre nás pripravili besedu o nových knihách. Žiaci mali možnosť poprezerať si mnoho kníh a vypožičať si jednu z nich na domáce čítanie.

Tešíme sa na ďalšiu skorú návštevu!

Mgr. Polomská

• Október - mesiac úcty k starším

• Natrhám si kvety pod lesom na stráni,

vám starí rodičia, kytku dám do dlaní.

Hoc vlas vám šedivie a zrak sa zakalí,

prijmite od detí najkrajšie pozdravy.

• Olympiáda zo slovenského jazyka

• Aj tento rok sme sa zapojili do online olympiády zo slovenského jazyka. Naši ôsmaci a deviataci si preverili svoje vedomosti a zručnosti.

Všetkým zúčastneným ďakujeme!

• Titanic v spomienkach

• Pravdepodobne každý pozná príbeh o Titanicu. Žiaci 6. a 7. ročníka sa 13.10. zúčastnili výstavy v kultúrnom dome v Plavči, kde si tento príbeh mohli oživiť prostredníctvom vystavených predmetov, dokumentárneho filmu a množstva informácií, ktoré nám sprostredkoval p. Dominik Vrabeľ.

Ďakujeme!

• Biela pastelka 2023

• 22. septembra sa v našej škole a obci uskutočnila verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím pod názvom Biela pastelka. Aj Vaším príspevkom ste pomohli nevidiacim a slabozrakým ľuďom začleniť sa do bežného života.

Výnosom tejto zbierky je suma 311,75 €.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli!

Mgr. I. Mikitová

• Základná škola s materskou školou Orlov
        • Riaditeľstvo ZŠ s MŠ : 0918 579 912, 0907 312 211 Zborovňa: 0948 528 109 Materská škola: 0948 975 588 Školská jedáleň: 0948 528 106 PaM: 0907 607 029
        • Orlov 5 065 43 Orlov Slovakia